«Oleme üllatunud, et ikka veel ei julge poliitikud välja öelda, et loomne toit on oluline kliimamuutustesse panustaja,» imestas Loomuse projekti «Kahvliga kliimamuutuste vastu» projektijuht Sanne Org. «Teadlased rõhutavad järjest jõulisemalt vajadust kiirelt toidutootmises suunda muuta, sest ressurss, mida vajatakse loomatööstuses, võiks suunata otse inimestele taimse toiduna. Sellest võidaksid nii inimesed, loomad, elurikkus kui kliima,» selgitas Org.
Lisaks rõhutab Org, et esmaspäeval algasid valimised. «Valimas käimine on vähim, mis üks aktiivne ja hooliv kodanik teha saab, ning tänavused valikud annavad võimaluse nügida meie toidusüsteem keskkonnasõbralikkuse poole.»
Erakonnad, kellel teema pole isegi mainimist leidnud, on EKRE, Eesti 200, Parempoolsed ja Vasakpartei. EKRE hakkab silma selle poolest, et nad pole keskkonda ega kliimat isegi maininud, samal ajal kui teised pole leidnud veel seost toidu ja kliima vahel.
Üldsõnaliselt on probleemi adresseerinud Reformierakond, märkides, et toidu tootmine peab toimuma keskkonda hoides. Samas pole täpsustatud, millise toidu tootmisest on jutt. Palju on Reformierakond puudutatud toidu raiskamise vähendamise vajadust, mistõttu oleks väga loogiline rääkida ka vajadusest liikuda nii toidu tootmises, kui toiduvalikutes täistaimsete valikute suunas, märkis Loomus.
Eestimaa Rohelistel on platvormis küll loomakaitse osa, nad rõhutavad mahetootmise ja põllumaade säilitamise vajadust, kuid kliima ja toidu seost ei leia. Isamaa Erakond mainib mahetoitlustamise ja kodumaise tooraine olulisuse, samuti põllumajanduses tegelevate asutuste toetamise nagu väiksed ja keskmised talud, kuid taimse toidutootmise olulisus on ikkagi väljas.