«Valdav ootus on see, et rohepöörde tegevusplaan vajab kindlaid pikaajalisi eesmärke, aga lähiaastaid puudutav kava peab olema paindlik ja muutustele avatud dokument. Samuti toodi välja, et isegi kui praegu ei ole veel mitmele küsimusele või kitsaskohale täpset vastust või lahendust, on äärmiselt oluline need probleemid ära kaardistada. See aitab leida lahendused enne, kui teistest riikidest lõplikult maha jääme ja Eesti konkurentsivõimes kaotame,» täpsustas Kristi Klaas.
«Iseäranis oluline on see näiteks meie tööstustele, kelle panus rohepöörde edusse on väga suur ning kelle tegutsemist rohepööre ka väga suurelt puudutab. On igati mõistetav, et ettevõtted, tööstused ja erialaliidud ootavad riigilt kaalutletuid otsuseid ja tegevusi, mille puhul on erinevad mõjud arvesse võetud ja mis on tulevikku vaatavad ,» tõi Kristi Klaas näite.
Veebiülesest avalikust arutelust võtsid osa ligi 200 osalejat enam kui 100 organisatsioonist, muuhulgas jagasid oma mõtteid Taastuvenergeetika Koda, Eesti Rooma Klubi, erinevad loodus- ja keskkonnakaitse organisatsioonid, Eesti Maaülikool, Rohetiiger, Toiduliit, aga ka keemiatööstuse, energeetika ning metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, tööandjad ja kohalikud omavalitsused. Kirjaliku tagasiside esitasid ligi 80 organisatsiooni, kelle hulgas oli lisaks ka korteriühistud ning mittetulundusorganisatsioonid.
Dokumendi eelnõu koos lisadega on kättesaadav siin. Peale esitatud ettepanekute analüüsi ja muudatuste sisseviimist esitatakse tegevusplaan Vabariigi Valitsusele.
Eesti rohepöörde tegevusplaani peamised eesmärgid on vähendada negatiivseid keskkonnamõjusid, tagada inimestele kvaliteetne elukeskkond ning aidata kaasa konkurentsivõimelise ja keskkonnahoidliku ettevõtluse arendamisele. Tegevusplaan käsitleb detailselt kümme erinevat valdkonda: energeetikat, kliimamuutuste leevendamist ja nendega kohanemist, õiglast üleminekut, teadmismahukat ja konkurentsivõimelist rohemajandust, kestlikku ruumiplaneerimist, elurikkuse säilimist ja bioressursside varundamist, transporti ja liikuvust, kestlikku toidusüsteemi, ringmajandust ja riigivalitsemist.