«Uuest kangast kingikotti ilmselt üks põlvkond ei jõuagi ära kasutada sellisel määral, et see oleks jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. Selleks tuleks seda kasutada tuhandeid kordi,» märgib ta. Olemasoleva kanga kõrval sobib pakendamiseks näiteks vana maakaart, kalender või tapeet, stiilse karbi saab teha vanast raamatust või tühjaks saanud küpsisepurgist.
Peljata ei maksa ka teise ringi poode, kust leiab soodsalt kvaliteetset kaupa, ning näiteks Uuskasutuskeskusest ostes toetate Eesti kultuuri, käsitöölisi, õpilasfirmasid ja teisi organisatsioone, sellega suurendate enda andmisrõõmu veelgi. Eriti mõistlik on kasutatuna osta muidugi jõuluteemalisi kampsuneid, kaunistusi ja muud hooajastiilset.
Rõivaid või kodutekstiili uue või kasutatuna ostes soovitab Plamus alati valida kvaliteetseid (kodumaiseid) ja kauakestvaid materjale, võimalusel selliseid, millel mõni märgis/sertifikaat (GOTS, Oeko-Tex 100 vm) või mis on valmistatud taaskasutatud toorainest.
Kui ei tea, mida kinkida, on kõige parem mõte kingisaajalt küsida, mida tal tarvis on. Võibolla plaanib ta just osta molbertit või tsitrusepressi või kõrvaklappe või kiivrit või matkapliiti ja te saate selle ise osta. Nii on kindel, et kink teeb päriselt rõõmu ega jää riiulile tolmu koguma. Kui aga küsida ei taha või vastus ei sobi, saab alati kinkida toitu, olgu siis omatehtut või turult hoolikalt valitut, vastavalt kingisaaja maitsele ja eelistustele.
Ka lastele ei pea kinkima lühikest rõõmu pakkuvaid mänguasju, võib ka kraami, mida on päriselt tarvis. Olen ise näinud mudilasi vaimustusest hüplemas, kui pakist tuli välja puuvillane soe pesu. Mitte et nad olnuks sooja pesu või praktiliste kinkide fännid, vaid pesul olid nende lemmikkangelaste pildid ja sellest piisas, et saada tiitel «elu parim kink!».