P, 5.02.2023

Ornitoloogiaühing kutsub inimesi panustama raha linnukaitsesse

BNS
Ornitoloogiaühing kutsub inimesi panustama raha linnukaitsesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil leevike.
Pildil leevike. Foto: Margus Ansu

Eesti Ornitoloogiaühing innustab 29. novembril peetaval annetamistalgute päeval inimesi hakkama ühingu püsiannetajaks, et toetada järjepidevalt linnukaitsetegevusi.

Ornitoloogiaühing on viimase kahe aasta jooksul algatanud neli kohtuasja, et tagada Elbu rabas soolindude elupaiga säilimine, saavutada raierahu lindude pesitsusajal ning vältida Koitjärve raba kahjustamist kuivendamise tõttu, teatas ühingu esindaja teisipäeval. Õigusabi kulude katmiseks on ühing kogunud annetusi ning on väga tänulik senistele toetajatele. Tänavu on ornitoloogiaühingule ühekordseid ja püsiannetusi teinud enam kui 130 inimest.

«Kui üks inimene annetab iga kuu 10 eurot, teeb see aastas 120 eurot. Kui selliseid püsiannetajaid oleks aastas sada, siis oleks annetuste summa juba 12 000 eurot. Me saaksime selle summaga katta keskmiselt kahe kohtujuhtumi õigusabi kulud,» sõnas Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu.

Annetamistalgute päeval saab Eesti Ornitoloogiaühingut toetada annetuskeskkonnas «Ma armastan aidata». Swedbank võimendab omalt poolt just annetuskeskkonnas 29. novembril tehtud annetusi: kui päeva jooksul koguneb annetusi kokku 10 000 eurot, lisab Swedbank omalt poolt 10 000 eurot ja nii kuni 40 000 euroni välja. Swedbanki panus jaguneb organisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt neile tehtud annetustele.

Annetamistalgutel võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Algatust veab eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Märksõnad
Tagasi üles